Справжня історія про справжніх людей від Люко Дашвар «Биті є.Макар»

теґи: Биті є, Люко Дашвар
Назва твору: Биті є. Макар
Автор: Люко Дашвар
Видавець: «Клуб сімейного дозвілля»
Рік: 2011

      В минулому році з’явилася книга вже відомої всім письменниці Люко Дашвар «Биті є. Макар». Деякі не надали цій події значення або просто не встигали придбати видання і відчути (саме відчути) на собі реальність життя окремої невеликої книги. Ось і я лише  на початку нового року змогла прочитати першу частину трилогії Дашвар. Якщо прибрати моє суб’єктивне ставлення до автора, то скажу так: «читайте справжні історії про справжніх людей». Ця книга є саме такою. З самого початку і до кінця читання не покидає враження, що книга дихає і плаче. Звичайно, погоджуюсь з вашим визначенням: «це лірика та патетика». Але давайте відкриємо очі і подивимось поміж рядків…
     Олександр Миколайович Макаров…Макар – герой першої книги трилогії Люко Дашвар. Він людина нового сучасного покоління, яка прагне визнання, грошей та успішності. Для того, щоб досягнути свого будь-які засоби здаються гарними, будь-які ролі – «альфонс», «коханець Мартазаври»,  «покидьок». Нічого і нікого не боїться Макар задля того, щоб перетворити «життя – багно» в «життя – прекрасне». Механік (Сашко за спеціальністю – механік) є звичайною вразливою і неідеальною людиною, тому, що не крок його, то помилка. Читач пробачає його. На відміну від кохання, котре безжально розбирається з нестриманістю, невірністю та брехнею. Кохання в книзі порівнюється з музикою, квітами, природою. Герой неодноразово говорить про те, що Нані – дівчина, яку він кохає, є його повітрям. Протягом всієї історії розгортаються дві лінії – паралелі, це кохання та гроші. Вони періодично стикаються та переплітаються наче ДНК але не можуть співіснувати одночасно, тому Макару доводиться обирати. Після того, як Нані  розриває з ним стосунки, відразу залишається і без власного бізнесу наш герой. Що ж тут обирати? В цьому місці потрібно діяти. Ми, читачі, вимагаємо кульмінації і  отримуємо її.  Герой стає рейдерем, але спочатку роботодавцем, бо наймає людей, які зіграють заручників. Мабуть справжні чоловіки повинні вирішувати проблеми так  швидко та безапеляційно, але часом життя грається людьми наче ляльками. Так сталося і з  головним героєм, тому що заручники стануть друзями, а ті, хто здавалося вороги – врятують життя. Все перевернеться з ніг на голову з самого початку авантюрного, небезпечного плану по поверненню  фабрики Макара.
     Ті, хто мріють про багатство зрозуміють після читання книги, що це не найголовніше, а ті, хто не бажають цього, лише запевняться в тому, що живуть так як треба і радіють тому, що мають. В житті не буває чогось забагато чи замало є лише бажання, котрі не мають часом сенсу. Акценти сьогодення правильно розставлені в книзі на прикладі героя – Макара. Треба шукати сенс в усьому, що оточує: в справі, в коханні , в друзях чи примарах минулого. Так, биті є, як і небиті чи просто вбиті – це реалії нашого з вами життя.